Gdzie ukrywają się firmowe pieniądze, czyli jak odzyskiwać należności? Część III.

Cześć III: Chcesz stabilnego rozwoju? Zadbaj o należności.

Wielu przedsiębiorców jest zaskoczonych, jaką kwotę pieniędzy można uzyskać, zmniejszając wysokość kapitału obrotowego. Na co więc należy zwrócić szczególną uwagę?

Oczywiście chodzi o należności…

To bardzo poważny problem, z którym mierzy się 96 procent przedsiębiorstw w Polsce. Jaka jest najprostsza droga do odblokowania środków inwestycyjnych w Twojej firmie? Najlepiej unikać niewypłacalnych kontrahentów i skrócić czas oczekiwania na płatność.

Dlaczego powinniśmy sprawdzać kontrahentów?

Większość osób, które prowadzą biznesy, traktuje niespłacone należności jako problem, który należy rozwiązać. Niestety niewielu postrzega je jako rezultat, któremu można z powodzeniem zapobiec. Jeżeli realizujesz zamówienie, wystawiasz fakturę na przelew, negocjujesz umowę, sprawdź, czy Twój kontrahent nie jest wpisany do rejestru dłużników. W przypadku, gdy firma figuruje w rejestrze, ryzyko nieuregulowanych zobowiązań wynosi ponad 70%. Informacje z KRD pozwolą ustalić warunki współpracy odpowiadające Twojemu biznesowi.

Warto pamiętać, że system Comarch ERP Optima pozwala na jednorazowe (i co ważne – bezpłatne) sprawdzenie nawet do 10 tys. NIP-ów.

Już niedługo kolejna część dotycząca należności – zapraszamy do lektury.

Źródło: Magazyn Nowoczesne Zarządzanie, numer 23.

#1607.12.FB  8LAB.CT; Gdzie ukrywają się firmowe pieniądze, czyli jak odzyskiwać należności#1607.12.FB >> 8LAB.CT; Gdzie ukrywają się firmowe pieniądze, czyli jak odzyskiwać należności?