Jak w Google wyszukać określone typy plików?

Każdy z nas z pewnością poszukiwał (albo przynajmniej próbował odnaleźć) w Google pliki o określonym rozszerzeniu. Przykładowo interesowały nas wzory wniosków, dokumenty w formacie .doc, czy też potrzebne były pliki .pdf. Rezultaty może nie zawsze były odpowiednie – najczęściej trafialiśmy na strony internetowe a niekoniecznie na poszukiwane pliki. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy metodę, która te poszukiwania nieco ułatwi.

W pierwszym kroku wpiszmy w wyszukiwarce Google następującą frazę: „list motywacyjny wzór”. W pierwszej kolejności pojawią się przykładowe obrazy/grafiki, a poniżej wyświetlona zostanie lista stron internetowych, zawierających wpisane hasło.

Co zrobić, jeśli interesują nas pliki .doc i niekoniecznie chcemy przeszukiwać te witryny? Aby w wynikach wyszukiwania wyświetlić pliki o określonym rozszerzeniu, należy do poprzedniego hasła dopisać filetype:doc. Nasze zapytanie do Google wygląda teraz tak:

„list motywacyjny wzór filetype:doc”

Dzięki temu w wynikach wyszukiwania otrzymamy pliki .doc. To samo można powtórzyć w przypadku innych formatów – wystarczy zastąpić doc np. pdf. Oczywiście trzeba przejrzeć to, co odnalazła wyszukiwarka i wybrać interesujące nas treści.

Pamiętajcie o tym w czasie Waszych poszukiwań! 😉

#1608.05.FB--8LAB

#1608.05.FB >> 8LAB.CT; Jak w Google wyszukać określone typy plików?