512 088 880

Oferujemy usługi w zakresie administracji siecią komputerową w firmie, a także wszelkie inne czynności towarzyszące funkcjonowaniu informatyki w przedsiębiorstwie.

Tworzenie kopii zapasowych

Ludzi dzielimy na tych, którzy robią kopie zapasowe... i na tych, którzy dopiero będą je robić. Ten, kto chociaż raz stracił bezpowrotnie ważne dane czy dokumenty, w przyszłości nigdy więcej nie zapomni o tworzeniu kopii najważniejszych plików. W porozumieniu z klientem ustalamy zakres danych do kopiowania, organizujemy miejsce, w którym kopie będą przechowywane oraz ustalamy harmonogram.

Aktualizowanie oprogramowania

Oprogramowanie w najnowszych wersjach to klucz do bezpiecznej pracy. Najnowsze aktualizacje zawierają najczęściej ważne poprawki w kwestii bezpieczeństwa. Korzystanie z przestarzałych wersji może powodować niepoprawne działanie programów, a nawet stwarzać okazje do ataków przez szkodliwe oprogramowanie. W przypadku zapotrzebowania na usługi instalowania upgrade jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa

Jako organ doradczy, informujemy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, polityki przechowywania danych wrażliwych czy haseł. Opracowujemy i wdrażamy instrukcje nadzoru informatycznego, z dokładnymi opisami poszczególnych czynności i reguł obowiązujących w danej firmie. Wszystko, aby zminimalizować ryzyko i wyczulić pracowników, na co należy zwracać szczególną uwagę.

Konfigurowanie stacji roboczych

Odpowiedni sprzęt zwiększa wydajność pracowników firmy. Oferujemy pomoc przy doborze odpowiedniego sprzętu oraz instalacji i konfiguracji stanowisk, zgodnie z wytycznymi i oczekiwaniami naszych partnerów biznesowych.

Prowadzenie szkoleń pracowników w zakresie informatyki

Pakiety biurowe są bardzo często wykorzystywane do codziennych zadań. Zdarza się, że potrzebne jest przeszkolenie pracowników z obsługi np. arkusza kalkulacyjnego. Prowadzimy szkolenia w zakresie zarówno podstawowym jak i zaawansowanym. Sprawne posługiwanie się tymi programami z pewnością wpływa na wydajność i komfort pracy.

Kontrola poprawności działania sieci i usuwanie usterek

Począwszy od monitoringu sieci, poprzez diagnostykę oraz usuwanie usterek, dbamy, by łączność sieciowa przebiegała bez zakłóceń. W zależności od potrzeb generujemy też raporty, dotyczące ruchu sieciowego, statystyki wydruków na drukarkach sieciowych, czy odwiedzanych witryn internetowych.

Nadzór nad prawidłowym działaniem urządzeń

Usterki i awarie urządzeń zdarzają się każdemu. Najczęściej niestety w najmniej oczekiwanych momentach. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić ciągłość działania organizacji. Często liczy się bezpośrednia i niezwłoczna reakcja. Jesteśmy w stanie użyczyć sprzętu zastępczego na czas naprawy, tak aby dyskomfort wynikający z awarii był jak najmniejszy.

Nadzorowanie pracowników pod względem informatycznym

Jeżeli zachodzi taka potrzeba, nadzorujemy pracowników i wprowadzane przez nich informacje. W głównej mierze dotyczy to kontroli wprowadzanych danych do systemu. Stosujemy systemy walidacji, tak aby ograniczyć ryzyko pomyłek podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Kontakt

+48 512 088 880

biuro@infilab.pl